Olimpiada Dramei Totale

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Mesaj Olimpiada Dramei Totale

Mesaj Scris de Duncan la data de Mar Noi 16, 2010 12:16 am

Capitolul 1: The Goal: Two Teams , One Winner

Chris: In sfarsit , dragi mei aducatori de raiting , incepe primul episod din Olimpiada Dramei Totale. Nu mai mult de 24 de copii vor lupta pentru o valiza plina de banet. Hehe! O valiza cu 15.000.000$!!!! Acum o sa contactez pustii sa vina din loja cu paturi moi. Aseara a fost singura noapte in care toti concurentii vor dormi in loja.
De o data se auzi un mormait si un sforait de pe tribune. ERAU CONCURENTII!
Chris: CE CAUTATI PE TRIBUNE DORMIND?
Karter: Bucatarul a spus ca loja se afla in renovare si nu putem dormi acolo asa ca am dormit pe tribune...
Chris: Bucatar jmecheeer! Va dus de nas!
In loja:
Bucatarul: MMMMMM ce paturi moi!
In arena:
Chris: Il voi trezi... Si asa v-ati pierdut sansa sa dormiti toti in aceeasi noapte , in acelasi timp in loja cu paturi moi a invingatorilor.
Karter: CE NASPA! (Karter da cu pumnul in tribune)
Tribunele se prabusesc. Din fericire (sau pacate) nimeni nu a fost ranit.
Duncan: Ce e cu betele astea?
Karter: Chris , te deranjeaza daca internii tai cand construiesc tribunele sa puna putina straduinta?
Chris: Bine , bine. Ne vom revedea imediat la OLIMPIADA DRAMEI TOTAAAALEEEEE!
...
Chris: Bine v-am regasit dragilor. Aici e arena. Unde se vor tine competitiile sportive. Internii mei vor schimba arena pentru fiecare sport sa va explic regulile. Deci ... echipa care castiga proba sportiva de fiecare saptamana va primi invincibilitatea iar echipa care pierde va trebui sa elimine pe cineva. La fel ca si in ultimele seriale din Drama Totala , va trebui sa votati in locul unde e confesionalul. Adica in vestiare. Si daca vrei putina intimitate tragi o perdea si gata.
Courtney: Adica vom putea vota toti de odata?
Chris: DA! Asa nu vom mai pierde timp.
Karter: Dar unde se afla camerele.
Chris: In dulapiorul de sus al fiecarui vestiar.
Karter: Oh frate credeam ca sunt cadouri!
Karter(confesional): Cat de aiurea! Nu primim nici un cadou!
Aici , pe tribune , veti primi Sucurile care se beau in timpul meciurilor! Sucul inseamna invincibilitate!
Alejandro: Adica aici unde s-au prabusit tribunele?
Chris: Nu va faceti griji , internii mei vor pune straduinta. Acum miscati-va pe teren.
Toti concurentii au mers in mijlocul arenei. Chris este imbracat in echipamentul de fotbal al nationalei canadei.
Chris: Salutare si bun venit la primul sport din competitie: Fotbal!
Karter: Prima proba nu este boxul dar imi place acest sport.
Chris: Ma bucur Karter Karter Iglascovich. Iglascovich... Nu esti fiul lui Molotov Iglascovich.
Karter: Nu , nu sunt fiul celui care vrei sa ii cumperi ferma!
Chris ii trage o privire urata: Bine... Acum scuzati-ma sucurile mi-au dat o presiune...
Alejandro: Defapt tu esti , nu?
Karter: Da , dar nu vreau ca dragul nostru Chris sa afle ca eu am venit aici sa salvez ferma. Mai mult ca sigur ma va elimina.
Alejandro(confesional): Si eu aveam o ferma Frown
Duncan(confesional): Ce ai zis?
Alejandro(confesional): Bine m-ai prins , aveam o ferma. Si tata a trebuit sa o vanda. Si ne-am mutat din Mexic:(
Duncan(confesional): Eu doar nu intelesesem ce ai zis Stick out tongue
Briggette: O ferma? Carnivorule!
Karter: Scuza-ma daca nu inteleg.
Briggette: Tu transezi animalele si nu intelegi. Acum vrei sa salvezi o fabrica de colesterol!
Briggette pleaca suparata.
Geoff: Scuz-o pe Briggette. E cam tafnoasa cand vine vorba de carne.
Sadie: Da , ea e ierbivora.
Katie: Se numeste vegetariana.
Karter: Stiu foarte bine asta. Dar e o ferma de cai. Crestem cai de rasa si ii vindem la bogati. Dar in ultima vreme numai cumpara nimeni cai. Si avem niste tractorase cu care aram pamantul. Avem un lan de cereale in spatele casei. Stam la periferia capitalei Canadei. Si invat de acolo.
Chris: Am revenit. Unde e Briggette?
Geoff: Vine imediat!
Chris: Ma rog Big grin Echipele vor fii grupate astfel , fete cu fete , baieti cu baieti. Adica doua echipe numite: Boyselona si Ladyons.
Justin: Dragut joc de cuvinte.
Chris: Iti multumesc!
Harold: Chris dar nu ar fii cinstit. Pentru ca unele sporturi sunt mai avantajoase pentru baieti decat pentru fete si viceversa. De exemplu fotbalul.
Chris: Ai dreptate. N-am vrea sa facem discriminare. Linsday , Izzy , Katie si Sadie veti trece il locul lui Cody...
Sierra: DA! Voi fii in echipa cu Cody!
Chris: ...Justin...
Justin: Sunt intr-o echipa plina de fete! Perfect!
Chris: ...Owen...
Owen: Dar vroiam sa fiu in echipa cu Izzy...
Chris: si Geoff!
Geoff: DA! Voi fii in echipa cu Briggette! Inca nu s-a intors.
Briggette: Ba da , acum!
Chris: Acum ca v-am facut echipa. Vom incepe! Prima proba! Proba Zinedine Zidane! Aceasta e un sac de box din salile de jocuri. Dar trebuie sa o loviti cu capul.
Fiecare membru al fiecarei echipe da cu capul in sacul masinariei. Cel mai rau a iesit Cody care nici n-a clintit sacul si si-a spart capul.
Chris: Acum ca v-ati dat cu capul de pereti , HEHEHEHE , urmeaza urmatoarea proba! Fobal in intregul sens al cuvantului.
Alejandro: Eu faeam fotbal cand eram mic. Eram portar.
Karter: Eu eram cel mai bun de la mine din clasa.
Karter(confesional): Dadeam 10 goluri in fiecare ora de sport.
Chris: Inainte sa incepem , antrenati-va putin. Dar Ladyons.
Heather: Da , ce e.
Courtney: A spus Ladyons nu Heather!
Heather: Daca nimeni altcineva nu se simnte!
Chris: Aveti avantaj in urmatoarea proba!
Gwen: CE?
Chris: DA! Voi ati castigat. Aveti avantaj de un gol!
Ladyons: UHU YEAH ASA DA!
Boyselona: Firar.
PESTE 5 MINUTE.
Karter: Ce faci Noah? Nu alergi , nu pasezi , nu centrezi , nu dai gol?
Noah: Sportul nu e punctul meu forte.
Chris: Incepem meciul! Fiecare echipa va avea un membru rezerva pe banca!
Boyselona: NOAH!
Ladyons: LeShawna!
Chris: Si portar?
Alejandro: Voi fii eu!
Heather: Owen , tu vei fii portar!
Owen: Eu?
Courtney: Dar am refelxe fantastice!
Heather: Da , dar Owen e apraope cat poarta de mare!
Chris: Eu voi comenta meciul iar bucatarul il va arbitra! Ladyons voi incepeti deoarece voi ati castigat proba anterioara. Meciul dureaza 45 minute.
Lovitura de start!
Chris: Heather si Courtney incep. Se duc rapid spre poarta lui Alejandro. Harold intra la Heather si mingea e luato de Tyler dar e deposedat imediat de Courtney care trage un bombeu fara speranta spre poarta lui Alejandro si Al o prinde fara probleme.
Alejandro: RRRRRR!
Chris: UIMITOR COURTNEY I-A DAT UN GOL LUI ALEJANDRO PE CARE NU L-AR FII PRIMIT NICI UN COPIL DE 5 ANI!
Alejandro(confesional): Nu mai imi ziceti Al in **** ***! RRRRR!
Karter: Gata m-am suparat.
Chris: Alejandro da lovitura de start lui Karter! Karter se duce spre careul lui Owen. Karter face o bicicleta si a fentat-o pe Heather ,apoi pe Courtney , pe Gwen , pe Cody si Justin apoi Karter ii paseaza lui Karter si Karter scoate o lovitura libera. Karter centreza in careu pentru Karter si Karter loveste cu calcaiul si ii da GOOOOOOOL lui Karter! Adica OWEN!
IN ULTIMUL MINUT DE PRELUNGIRE
Chris: Tensiunea e mare. Owen a facut un meci mare. Fara el Ladyons ar fii fost conduse! Duncan se pregateste sa bata un corner. Poate ultima faza a meciului! Duncan centreaza si Tyler din foarfeca.... GOOOOOOOOOOL!!!! ESTE EGAL 2-2! Si Bucatarul fluiera finalul meciului.
Harold: Si acum noi cum mai aflam castogatorul?
Chris: Asa cum se afla mereu castigatorul in astfel de situatii eliminatorii. PRIN PENALTY-URI! Dar asta se v-a intampla in urmatorul episol de OLIMPIADA DRAMEI TOTALEEEEEE!

Echipe:
Boyselona: Karter , Duncan , Alejandro , Trent , Tyler , Harold , Lindsay , Izzy , Sadie , Katie , Noah , DJ
Ladyons: Heather , Courtney , Gwen , Sierra , Cody , Briggette , Geoff , Blainley , Eva , Owen , Justin , LeShanwa

VA URMA...
In primul episod in Olimpiada Dramei Totale: The Goal: Two Teams , One Winner partea a doua:
Chris: Boyselona sunt sinucigasi? IL FOLOSESC PE HAROLD?!
Blaineley: De ce as iesi cu un gras blond puturos? Mi-ar strica imaginea.
Izzy: Stalpule , iesim undeva diseara?
Karter: Domnilor , va propun o alianta.
Courtney: Cum de au facut ei o alianta?! Poate ar trebui sa facem si noi!

PS: Va rog sa comentati Big grin

Ultima editare efectuata de catre Duncan in Mar Noi 16, 2010 1:05 am, editata de 1 ori

Duncan
Puternic
Puternic

Dolari : 42682
Reputatie : 47
Data de inscriere : 13/11/2010
Varsta : 21
Localizare : Unknown
Situatie amoroasa : Single
Stare de spirit : Too kawaii to live , too sugoi to die.
Citat favorit : "I'll take a potato chip...AND EAT IT!"

Sus In jos

Mesaj Re: Olimpiada Dramei Totale

Mesaj Scris de George la data de Mar Noi 16, 2010 12:52 am

Frumos episod Big grin S-o tii tot asa! Mi-a placut mult meciul de fotbal

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO
George
Socotit
Socotit

Dolari : 25267
Reputatie : 54
Data de inscriere : 09/09/2010
Varsta : 20
Stare de spirit : Saumensch
Citat favorit : "He was the book thief without the words"

Sus In jos

Mesaj The Goal: Two Teams , One Winner part II

Mesaj Scris de Duncan la data de Joi Noi 18, 2010 12:19 am

Chris: In episodul anterior din Olimpiada Dramei Totale. Concurentii s-au acomodat cu noile reguli si cu noile tribune hehehe! Si bucatarul ne-a demonstrat ca el poate pacali 24 de persoane dintr-un foc. I-am pus pe concurenti sa dea si sa primeasca. Sa dea cu capul si sa primeasca o durere in capatana. Apoi i-am fortat sa intre in iarba si sa dea cu piciorul in minge. Dupa ce am avut parte de spectacol si mai putin scorul a ajuns 2-2. Acum vom face departajarea. SOrtii vor fi de parea celor de la Boyselona sau celor de la Ladyons? Oare echipamentul de fotbal poate sa imi stea mai bine? AFLATI AICI LA OLIMPIADA DRAMEI TOTAALEEEEE!!!
...
Heather: Penalty-uri? De ce nu ii dai invincibilitatea echipei mai bune?! Adica noi?
Alejandro: Pardon? Meciul s-a terminat la egalitate , am avut si mai multe sanse de gol si voi ati inceput cu un gol in plus.
Heather: Vorbeste cu mana! Noi am castigat prima proba!
Karter: Bai paralelo....
Chris prin megafon: INCETAAAAATI! Ma bucur ca v-am captat atentia. Proba de inceput era doar pentru ajutor pentru urmatoarea proba. Nu voi face departajarea dupa acea proba. Veti bate loviturile de departajare. Veti incepe sau va elimin. Acum , Boyselona voi veti bate primi! Alegeti-va ordinea! Si voi Ladyons! O si sa nu uit! Owen nu vei mai fii portar. Esti prea gras. Si ar fii un dezavantaj prea mare.
Courtney: Voi fii eu portar.
Cele doua echipe se sfatuiesc cine sa bata loviturile de departajare. Incepe....
Chis: Deci Boyselona incep aceste momente de stres. AMUZANT! Duncan va trage primul. Se afla in fata iubitei lui... Eu nu cred ca va marca. Ce zici bucatarule? Bine... Duncan isi face avant si.... OOOOO NU POT SA CRED! Duncan isi va lua una de la Courtney pentru ca a indraznit sa ii dea gol!3-2 pentru Boyselona. Heather bate prima pentru Ladyons. Ea trage rapid. CE BOMBEU! Dar e prin de Alejandro! Scorul ramane 3-2. Acum bate DJ?! Va fii amuzant. Karter vine in spatele lui DJ si il sperie! DJ de frica da un mega bombeu si e 4-2 pentru Boyselona. Interesant truc. Acum vine Eva sa bata! Trage direct. OOOOO! Si il baga pe Alejandro cu tot in minge in poarta! 4-3. Boyselona ramane in avantaj. Vine Trent. Se pregateste! VINCLU! Prima ratare a celor de la Boyselona. Acum Justin! Isi da jos tricoul! Si ... mingea se misca singura in poarta?! 4-4. Egal. Mai sunt doua lovitura de departajare. Karter e aruncat in lupta. Si BOOOOM! O sparge pe Cortney de-a dreptul si trimite mingea in poarta. Acum loveste chiar Courtney. Si e prea lovita sa mai traga bine si Al o prinde fara probeleme. Acum Tyler trage. O face rapid si trage direct in Courtney si o baga in pamant dar nu da gol. Tota presiunea e pe umerii lui Bridgette. Se afla in fata baiatului frumos care a pacalit-o. Bridgette trage fara mila. Si Alejandro nu a avut replica! La finalul celor cinci lovituri scorul e 5-5. Acum vom juca "La malai". CE?????? Boyselona sunt sinucigasi? IL FOLOSESC PE HAROLD?! Harold isi face miscarea specifica. Se intoarce ca sa isi ia avant probabil! Isi aranjeaza ochelarii! Se scobeste in nas. Se trage de chiloti. Acum se scobeste intre dinti. Are o guma lipita de talpa. O ia , o arunca... Ce plictisitor. Iar isi aranjeaza ochelari , face exercitii de respiratie , face o flotare , o genofexiune si o foarfeca. Citeste o carte? HAROLD INCEPI O DATA?! Harold a avut un soc si gade pe jos. Harold se infurie. Mai face o data miscarea specifica. Se intreapta spre minge. Mai face o data miscarea specifica! SI TRAGE IN BARA NU GOL!!!!! Nu credeam ca voi prinde aceasta zi! Acum Gwen vine rapid se pregateste sa traga in bara si nu e goooooool! BOYSELONA CASTIGA!
Tyler: Lindsay am castigat!
Lindsay se bucura si sare pe Tyler sa il sarute. Dar Karter crezand ca e adunarea fericirii la fotbal , Karter sare si el pe cei doi. Apoi sar Alejandro , Duncan , Noah se impiedica peste ei si cade peste ei , Harold sare si el si Katie si Sadie , Izzy , DJ si Trent. Boyselona se bucura. Dar Ladyons sunt furioase!
Heather: Courtney , e numai vina ta!
Courtney: Ce ziceai mama? E gata masa?
*Courtney cade jos*
Chris: Puteti merge la dusuri campioni si pierzatori. Ladyons va astept pe tribune sa eliminam pe cineva.
Karter: Pe tribunele care s-au prabusit azi dimineata?!
Chris: Nu va faceti griji , am pus "straduinta".
Mai tarziu...
Chris: Karter!
Karter: Da?
Chris: Vezi ca putin mai in colo e un stalp de prajit carnati uriasi! Mi-l aduci?
Karter: Si ce castig din asta?
Chris: Un carnat urias!
Karter: Mi se pare echitabil!
Karter ia stalpul dar o vede pe Bridge in arena. Asa ca merge la ea.
Karter: Hei Bridge. Nu stiu ce s-a intamplat cu tine atunci dar ori ce-as fii facut as vrea sa imi cer...
Bridgette: Cei ala din mana ta?
Karter: Asta? E un stalp!
Bridgette s-a speriat si i-a dat un sut stalpului si il atunca departe.
ACOLO DEPARTE!
Owen: Izzy , ai vrea sa iesim unde...
Stalpul o loveste pe Izzy in cap.
Izzy: Uhuhuhu hahahaha! Cine esti tu?
Owen: Sunt Owen! Prietenul tau Izzy.
Izzy: Doamna Polly are un singur iubit. Domnul Polly!
Owen: Polly?
Izzy: Polly -> stalpul asta bai! Iar eu sunt sotia lui! La revedere!
Owen: Ce? IZZYYYYYYY! NUUUUUUUUUUUU!
Izzy: Stalpule , iesim undeva diseara?
Blainley vine de la dusuri. Owen o vede si profita de faptul cu Izzy nu il mai iubeste.
Owen: Hei B-b-b-b-b-Lainley! Vrei sa iesim in oras?
Blaineley: De ce as iesi cu un gras blond puturos? Mi-ar strica imaginea.
Owen incepe sa planga!
Blainley: Ori cum...
Membrii celor de la Ladyons merg pe tribune si astepta venirea lui Chris. Karter ii spioneaza pe ascuns.
Alejandro: Hei , Karter ce faci aici?
Karter: SOINX! Al....ejandro m-ai speriat.
Alejandro: Scuze n-am vrut... Ce cauti aici?
Karter(confesional): Da bine , spionam. Nu e o crima.
Karter: Dar tu ce cauti aici?
Alejandro(confesional): Da bine , spionam. Nu e o crima.
Duncan: Hei!
Alejandro & Karter: SOINX! Ne-ai speriat , amice! Ce cauti aici?
Duncan(confesional): Da bine , spionam. Nu e o crima.
Karter: Vai ce ne place sa spionam!
Duncan: Karter , de ce ai o dunga verde in par?
Karter: Din acelasi motiv din care inatarzie fetele de la Ladyons. Bridgette mi-a pus vopsea verde la dus asa ca eu am taiat alimentarea cu apa calda la baile fetelor.
Alejandro: Grozav!
Duncan: Super!
Karter: Shhhhht! Vin Courtney si Heather!
Aleajndro: Ce fac?
Duncan: Pare ca se cearta.
Karter: Ma bucur sa vad ca nu e o mare diferenta intre ce vezi la televizor si ce se intampla aici!
Karter de o data se gandi la aliantele lui Heather.
Karter: Domnilor , va propun o alianta.
Alejandro & Duncan: Ce? CU EL? NICI VORBA!
Karter: Vorbiti mai incet. Nu vreau sa ne auda. Voi doi sunteti pe departe cei mai buni jucatori de sex masculin din joc si ma gandeam sa ma ajutati sa imi salvez ferma. Haideti , uite un pact ce nici o alianta nu l-a mai facut. Cine castiga imparte premiul egal cu fiecare membru al aliantei.
Duncan: Eu sunt de acord.
Alejandro: ... Bine si eu!
Alejandro , Duncan & Karter: 1 , 2 , 3 ALIANTA!
Karter: SHHHHHHHHHHHT! Sa nu ne auda!
Din fericire nimeni nu i-a auzit! Toti membrii echipei Ladyons au ajuns. Bridgette era cea mai zgribulita.
Chris: Sper ca n-ati uitat sa votati!
Ladyons: Am uitat!
In timp ce Ladyons mergeau spre vestiare alianta proaspat facuta se sfatuia. Courtney ii vede si isi da seama ce se intampla.
Courtney: Heather , stai! Am vesti rele!
Heather: Nu imi pasa!
Courtney: E vorba de Alejandro.
Heather: Toarna tot!
Courtney: Alejandro , Duncan si Karter au format o alianta!
Heather: Buna gluma! HAI PA!
Courtney: Uita-te in jos!
Heather: VAI DOAMNE! E Adevarat!
Courtney: O singura alianta ar fii mai buna Eu , tu si Gwen.
Gwen: VAI DOAMNE! Courtney te simnti bine! Vrei sa faci o alianta cu mine si Heather.
Courtney: N-ai auzit ce am spus mai devreme , nu?
Gwen , Courtney si Heather vorbeau. Karter le aude.
Karter: Membrii ai aliantei Al-un-ter. S-a format o alianta rivala.
Courtney: Cum de au facut ei o alianta?! Poate ar trebui sa facem si noi!
Cody(confesional): De ce Blainley e deja notata la mine> Bine , ori cum voriam sa votez cu ea.
Sierra(confesional): Cody a votat cu.... hei e la fel notat pe lista mea! Asta inseamna ceva!
Chris: Iata cine va primi cutiile cu suc: Owen , Courtney , Gwen , Heather , Geoff , Bridgette , Justin , LeShawna , Sierra , Cody. Blainley si Eva. Voi doua sunteti urate de mai toti membrii echipei.
Eva: Asculta filfizorule mai bine mi-ai da cutia aia de suc stupida!
Chris: Nu iti face griji. Blainley era eliminata!
Blaineley: CE?!
Chris: Te rog sa pasesti pe Podiumul invinsilor si sa ai parte de catapultarea rusinii.
Blaineley cand ajunge pe cea mai intala treapta a podiumului , acea treapta se trage in jos si o arunca pe Blainely din arena!
Chris: Wow. Ce non-dramatic a fost. Ei bine asta a fost! Ne vedem data viitoare la...
Karter: Da-mi stalpul!
Izzy: Domnul Polly e sotul meu!
Karter o loveste din greseala pe Izzy cu stalpul!
Karter: YUHUUU! Alejandro , Duncan , mancam carnati uriaaaaasi!
Chris: Mda.... Ne vedem data viitoare la Olimpiada Dramei TOTALEEEEEEE!

Invincibilitate: Boyselona
Pierde: Ladyons
Eliminare: Blainley
Voturi: 11 voturi Blainley , 1 vot Owen

VA URMA...
In urmatorul episod din Olimpiada Dramei Totale: Aceasta e solutia? Nu e sulita!
Karter: Da drumul la soseste hidosule!
Bridgette: Alea sunt sosetele mele?
Beth: Salutare prieteni!
Duncan: Ce e asa palpitant sa arunci cu un bat ascutit?
Chris: Ai aruncat vre-odata cu o sulita peste un iaz de flacari sau peste o turma de bizoni?

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de George la data de Joi Noi 18, 2010 12:37 am

Imi place episodul. Nu inteleg , de ce Eva a fost strigata ultima daca nu a avut niciun vot , oricum. Ma bucur ca cei trei si cele trei au format o alianta. Si cel mai dragut a fost ca Blaineley e eliminata Twisted Evil

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO
George
Socotit
Socotit

Sus In jos

Mesaj Scris de courtneyxoxo la data de Vin Noi 19, 2010 12:44 pm

Super . trebuie sa mai faci. imi plac mult aliantele si de karter sper sa isi salveze ferma

Independent
Independent

Dolari : 29716
Reputatie : 9
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Sam Noi 20, 2010 9:39 am

foarte tare, iti exprimi pasiunea (fata de fotbal) intr-o creatie despre Drama Totala! felicitari.

14:37:1114:37:1114:37:1114:37:1114:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1314:37:1314:37:1314:37:1314:37:1314:37:1414:37:1414:37:1414:37:14
let behind the perfect crime
useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
looking through the window
there's bath tubs full of glow flies
i am sorry it's this way

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
KiMO
Zeu
Zeu

Dolari : 98840
Reputatie : 182
Data de inscriere : 01/09/2010
Varsta : 22
Localizare : indecis
Stare de spirit : Bitchy

https://www.youtube.com/OfficialFoxKids

Sus In jos

Mesaj Aceasta e solutia? Nu e sulita!

Mesaj Scris de Duncan la data de Sam Noi 20, 2010 11:08 am

Pe la ora 7.00 dimineata in arena:
Karter: Da drumul la soseste hidosule!
Owen: Ham ham! Da sosetele!
Karter: Owen nu , manca sosetele lui Bridgette , ca altfel nu mai avem cu ce sa ne jucam! O invat eu minte sa imi puna banane in adidasi!
Owen: Au , spatele meu!
Karter: Te doare?
Owen: Da! Pierzatorii nu mai trebuie sa doarma pe tribune dar nici in vestiare nu e confrotabil.
Karter: E trist. Hei da drumul la sosete! Siret mic si grasut!
Owen smulge sosetele si incearca sa le manance. Le are in gura. Dar tocmai atunci Bridgette ajunsese pe stadion.
Bridgette: Alea sunt sosetele mele?
Owen: Nu... (le inghite) Sunt ... spaghete!
Bridgette: Karter? Ce mai faci?
Karter: Bine , dar tu?
Beth: Fac bine , multumesc de intrebare Karter!
Karter: Ma bucur!
Owen & Bridgette & Karter: Beth?!! CE CAUTI AICI?
Chris: Am auzit zgomotul rating-ului care se pierde. Ce se intampla aici? Beth?! Tu nu participi sezonul asta!
Beth: Asta spui tu si care avocati?
Chris: Avocati?
Beth: Da! Am apelat la avocatii lui Courtney si judecatorul mi-a dat castig de cauza.
Chris: Cum? Si cine m-a reprezentat pe mine?
Chris: Grozav! Pierd rating! Si abea am reusit sa inving cu primele doua episoade din Olimpiada Dramei Totala , episoadele din Batranei in Chilotei.
Bucatarul: Ti-am adus megafonul!
Chris: O da! E 7.05. E timpul sa facem trezirea brusca! (acum striga in megafon) TREZIREA TOATA LUMEA , NE ASTEAPTA O ZI LUNGA SI NU AVEM NICI UN MINUT DE PIERDUT.
Courtney: NU MAI STRIGA IN CHESTIA AIA! NE TIUIE URECHILE!
Chris: TE-AI GANDIT CUMVA CA IMI PLACE?
Toti concurentii incep sa apara pe stadion. Observa ca de aseara aspectul lui sa cam schimbat. Trenul de fotbal fusese inlocuit cu un teren ciudat. Cu linii ciudate. Si nu inteleg ce se intampla. Apoi o observa si pe Beth.
Concurentii: Beth?
Beth: Salutare prieteni!
Lindsay: Prietena draga! Ma bucur sa te revad Pet!
Beth: Oh Lindsay! Prietena mea cea neschimbata! Abea astept sa fim in aceeasi echipa!
Chris: Doar ca nu veti fii. Ladyons are un membru in minus.Asa ca vei face parte din echipa lor. Lindsay este in Boyselona.
Courtney: Cum de Beth participa?
Beth: Cu ajutorul avocatilor tai Courtney!
Courtney: Sunt buni , nu?
Chris: Ciocu mic pasarelelor. Proba de azi are niste reguli simple. Acea proba este aruncarea sulitei!
Duncan: Ce e asa palpitant sa arunci cu un bat ascutit?
Chris: Ai aruncat vre-odata cu o sulita peste un iaz de flacari sau peste o turma de bizoni?
Duncan: Bizoni?
Chris: Da-le drumul bucatarule!
Bucatarul daduse drumul unor animale periculoase din custi. Bizoni , rinoceri , lei , leoparzi si in unele parti de pe stadion gazonul se surpase si acolo apareau de nicaieri mini iauzuri (fie ele de foc sau apa) si in ele erau rechini. In tribune erau ascunsi razboinici romani , africani , aborigeni , indieni si un intern racit!
Katie si Sadie(confesional): Daca murim e bine ca o facem impreuna.
Geoff(confesional): Stiam ca Bucatarul si Chris sunt malefici dar nici chiar asa!
Izzy(confesional): O sa fie usor. E o chestie de tactica!
Izzy: Avem o singura sansa sa nu le supram cand aruncam cu sulite! Le distragem atentia!
Karter: Cred ca am lovit-o tare pe Izzy cu stalpul aseara. Se poarta ca E-Scope din nou.
Chris: Proba de azi va fii aruncarea sulitei! Echipa cu cea mai mare medie de aruncare castiga invincibilitatea! Cealalta trebuie sa elimine pe cineva! Stabiliti cine va arunca prima data. Toti trebuie sa arunce. Atentie! Sa nu aruncati pe minus si a da: Animalele sunt nervoase! Ladyons aruncati primele!
Courtney: Arunc prima! Eu sunt...
Heather: Stim , stim! Descurcareata...
Gwen: Priceputa....
Heather: Ingenioasa...
Gwen: Norocoasa...
Gwen si Heather: Nemaipomenita!
Courtney(confesional): Ce alianta...
Courtney se pregateste se arunce! Isi ia avant! Si arunca! O Aruncare excelenta. 70 m!
Heather: O sa vomit... dar...buna aruncare Courtney!
Chris: Chiar ca! Dar Courtney a stat pe linie cand a aruncat sulita! Deci e ca si cum ai arunca in linie! 0 m!
Courtney: CE? Nu se...
Chris: Vorbeste cu mana!
DJ: Arunc eu coechipieri! Pot aduce victoria!
DJ arunca regulamentar. O aruncare excelenta! Sulita sa infipt in fundul unui bivol! Bivolul suparat se ia la tranta cu in rinocer. Bivolul este aruncat de Rinocer in tribune care se prabusesc si provoaca furia unei maguste care mananca un pescarus , dar mangusta este prinsa de un vultur care zboara peste mare. Vulturul este insfacat de un rechin si rechinul de o balena care se loveste de o stanca!
Chris: 66 m! Plus 4 m bonus pentru distrugeri!
DJ incepe sa planga!
Karter: Hei DJ! Ce sa intamplat? A fost o aruncare buna!
DJ: Dar am ranit atatea animale! Ba chiar omorat! Stiam eu ca nu am scapat de blestem!
Owen: UHUHU! ARUNC EU! Fiti atenti si invatati!
Chris: 20 m!
Owen: PERFECT!
Heather: Nu , nu e perfect!
Duncan: Sa va arat eu cum se face!
Sulita zboara prin aer , dar e topita de flacari!
Chris: 0 m!
Duncan: CE?
Chris: Evitati obstacolele care va pot distruge sulita!
DJ: Dar sulita mea a fost distrusa!
Chris: Doar indoita! Nu distrusa complet.
Heather: M-am saturat! Arunc eu!
Chris: OHOHO! 80 m! Atentie!!!!
Heather urmarita de leoparzi!
Alejandro: Fii unul cu sulita! Nu lovi bizonii! Ei sunt prieteni! ARUNCA!
Chris: Aruncare la Indigo! 80m! Dar Alejandro nu e urmarit de nici o bestie!
Justin: E timpul sa va salvez pielea!
Justin arunca sulita foarte tare. Ea trece de stadion si se scufunda in mare.
Chris: Bonus de aruncare peste stadion! 300m!
Harold: E timpul sa imi arat adevaratele abilitati! YAHHHH!
Chris: 10 m!
Harold: DA! Mi-am depasit propiul record!
Beth: Arunc eu acum!
Chris: Sulita s-a dus invers. -44 m.
Noah: Ce mai conteaza? O arunc. Si a aterizat...
Chris: 6m!
Gwen: Arunc eu acuma? Of...
Chris: 33 m!
Tyler: Lasati-ma pe mine! Pentru ca stiti! Eu pot face asta!
Tyler arunca sulita , ea e zarita de un leopard. Fuge dupa ea. Si incearca sa sara sa o prindra!
Chris: Oare Echipa Boyselona vor reusi sa castige pana la urma la ce aruncari stupide a facut? Vedeti toate acestea in curand!
PUBLICITATE
Duncan imbracat in zana: Te-ai saturat sa fii cel mai naspa din cartier? Atunci fa un imprumut la Banca Vagabonzilor! PINK! Ce faci c****.
Harold: Sa luat de mine un tip smecher...
Alejandro: Si sa tii minte asta!
Duncan: Cu un imprumut de la Banca Bagabonzilor n00bul devine jmecher! Cu J nu cu S... E o diferenta. PINK!
Duncan il atinge pe Harold cu bagheta magica.
H Bomb: Iti multumesc Banca Bagabonzilor.
Duncan: Dar sa stiti ca cine nu isi plateste datoriile si-o ia rau.
H Bomb e asaltat pe strada ca nu si-a platit datoriile catre banca.
Duncan: Asa ca daca nu vreti sa vi-o luati fiti si voi Bulangii Civici si platiti-va datoriile la timp! PINK!
BANCA BAGABONZILOR!

Leopard: ROAR!
Chris: Leopardul insemnat prinde bagheta! Puncte bonus! 100 m instantaneu!
Tyler: Ty omul reuseste!
Eva: Gata , nu mai am mila!
Chris: Eva arunca 100 m!
Karter: Egalez , egalez!
Karter nu apuca sa arunce sulita ca e lovit de un rinocer. Karter cade pe rinocer si inca nu a trecut de linie. Rinocerul ii da avant si arunca tare inainte de a trece de linie.
Chris: 150 m! O Aruncare excelenta.
LeShawna: Sa vedeti cum se face fetelor!
Chris: 44m!
Katie: Arunc eu!
Sadie: Nu , eu vreau sa arunc!
Katie: Am stabilit ca eu sunt principala si tu secundara!
Sadie: Credeam ca secundara e prima!
Katie si Sadie rup sulita!
Chris: Ati rupt sulita din greseala. Bonus pentru fiecare de 60m Asta inseman 60 m!
Heather: RRRR! Noi de ce nu primim bonus?!
Chris: Daca nu aveti noroc...
Heather: Sierra , Cody rupeti sulita!
Sierra: Noi doi o rupem Cody!
Cody(confesional): Fata asta ma sperie la culme!
Chris: Atu rupt sulita. 0m. Numai cei care rup sulita din greseala beneficiaza de bonus! Ladyons voi trebuie sa aruncati!
Trent: E sigur?
DJ: NU!
Trent: O sa fac asta! Pentru echipa!
Chris: 50m!
Geoff: Arunc eu!
Chris: 66 m!
Izzy: Deci cea mai buna strategie pentru a arunca su...
Izzy se loveste cu sulita in cap!
Chris: Aruncare nereusita. 0 m! Ladyons mai au o aruncare si gata!
Karter: Mult noroc Bridge! (si o loveste barbateste pe sapte)
Bridgette: Ce e cu tine?
Karter: Nimic!
Karter ii lipise un poster pe care scria "Dati-mi un sut". Beth vede ce scrie si ii da un sut lui Bridgette in spate. Bridgette cade si scapa sulita.
Chris: 1m! Media voastra de aruncare este fix 50 m! Iar baietilor 48,8. Chiar daca pare o medie apropiata baietii au nevoie de o aruncare de aproximativ 30 m din partea lui Lindsay!
Lindsay: 30 de metri? Metrul e ceva ce iti masoara mentalitatea , nu?
Karter: Suntem morti...
Lindsay: Deci trebuie sa arunc batul? Bine!
Tyler: Invers!
Lindsay se intoarce cu spatele. Karter o plaseaza exact cum trebuie si ii explica cum trebuie sa arunce. Lindsay arunca.
Chris: Hmmmm ... o arruncare de 40 m. Mai mult decat le era nevoie baietilor! O medie de 52,16 m! Ladyons trebuie sa eliminati pe cineva.
SEARA:
Chris: Ma bucur sa va revad doamnelor. Nu ati profitat de aruncarea incredibila a lui Justin si ati pierdut.
Justin(confesional): La inceput eram atlet olimpic. Apoi m-am facut fotomodel. O si o votez pe Beth!
Owen(confesional): BEEEETH!
Eva(confesional): Nu imi pasa ce alianta are Heather o elimin!
LeShawna(confesional): O admir pe Eva pentru curajul ei de a o vota pe Heather! O votez si eu!
Chris: Gwen!
Chris: Justin!
Chris: Eva!
Chris: Geoff
Chris: Owen
Chris: Sierra!
Chris: Cody!
Chris: LeShawna!
Chris: Bridgette si Beth , din cauza voastra echipa Ladyons a pierdut! Si cea care ramane in concurs este Bridgette!
Bridgette: DA!
Beth: CE?
Bucatarul: Si credeai ca ramai in concurs!
Chris: Cine va fii eliminat data viitoare. Oare iarasi cineva din echipa Ladyons? Sau Boyselona vor fii batuti? Afalti totul la urmatorul episod din OLIMPIADA DRAMEI TOTALEEEEEE!
Eliminare: Beth
Vouturi: 5 voturi Beth , 3 voturi Heather , 3 voturi Bridgette , 1 vot Eva

VA URMA...
In urmatorul episod din Olimpiada Dramei Totale: Actiune pe nisip
Chris: Luati-va costumele de baie dragilor!
Bridgette: In sfarsit avem o sansa sa castigam!
Katie & Sadie: Karter e un monstru!
Karter: Nu vreau sa va omor cu pixul! VA DAU DOAR AUTOGRAFE! IN SANGE!

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de George la data de Sam Noi 20, 2010 12:05 pm

Grozav si episodul asta! Imi place ca ai adaugat su tu partea cu reclama! Ce malefic e Chris! Justin a dat 300m! Grozav! Cel mai surpriznator lucru....DJ iar crede ca e blestemat! Sper ca Ladyons mai castige si ele probe! Smile

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO
George
Socotit
Socotit

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Sam Noi 20, 2010 1:12 pm

ba, copiaturile, imi furi partea cu Publicitatea. fu.

14:37:1114:37:1114:37:1114:37:1114:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1214:37:1314:37:1314:37:1314:37:1314:37:1314:37:1414:37:1414:37:1414:37:14
useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de Duncan la data de Sam Noi 20, 2010 1:16 pm

dar ideea din ea e originala (tu nai facut cu banci)

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de StevenGerrard la data de Dum Noi 21, 2010 1:43 am

Frumos,sa o tii tot asa.
StevenGerrard
Relaxat
Relaxat

Dolari : 30878
Reputatie : 10
Data de inscriere : 02/09/2010
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Dum Noi 21, 2010 3:36 am

Duncan a scris:dar ideea din ea e originala (tu nai facut cu banci)

so? tot mi-ai furat ideea si o critic.

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Actiune pe Nisip

Mesaj Scris de Duncan la data de Mar Noi 23, 2010 12:47 am

Chris: In episodul trecut din Olimpiada Dramei Totale.Ratatele se intorc in serial ca Boomerangul si pleaca la fel de repede. Concurenti au fost pusi sa arunce cu sulite riscand sa fie atacati de animale fioroase. Boyselona a castigat pana la urma proba iar Ladyons au trebuit sa elimine iar pe cineva si spre norocul meu aceea a fost Beth. Am venit , am vazut , am plecat. Cine va fii urmatorul eliminat? Ce sport vom promova noi azi? Pot fii mai dramatic de atat? PUTETI AFLA DOAR AICI LA OLIMPIADA DRAMEI TOTALEEEEEE!
....
Katie: Wow , da paturile astea sunt asa moi.
Sadie: Chiar moi.
Katie: Foarte moi.
Sadie: Extrem de moi.
Katie & Sadie(confesional): Paturile din loja campionilor sunt chiar moooooooi!
Pe holuri Duncan si Courtney se sarutau dar auzeau de departe vocea lui Heather asa ca Duncan a sarit intr-un topogan de rufe.
Heather: Courtney? Ce faci tu aici?
Courtney: Pregateam planul pentru victorie.
Heather(confesional): Ceva nu e in regula cu Courtney.
Intre timp Duncan cade din topoganul de rufe in spalatorie. Cade chiar langa un cos de rufe si se izbeste de gresia de pe podea. Bucatarul era acolo.
Bucatarul: Ce cauti aici?
Duncan: Inspectez gresia , ce ti se pare ca fac?
Chris(megafon): TOATA LUMEA IN ARENA!!!!
Concurentii ajunsesera in arena dar nu observara nimic schimbat.
Harold: Poate proba de azi va fii aruncarea discului , o proba olimpica la fel de importanta ca cea a sulitei dar aruncarea discului se poate practica...
Chris: Nu mi-ar pasa nici daca ce ai zis tu m-ar ajuta in viata! Proba nu va avea loc in arena! La 100 de m de arena este o plaja. Va astept acolo! Si sa nu uit! Luati-va costumele de baie dragilor!
Toti concurentii s-au echipat corespunzator si au mers pe plaja.
Chris: Bine ati venit pe Plaja lui Chris!
Karter: Are si standuri de mancare?
Lindsay: Sau un loc de bronzat...
Chris: Nu e un loc de agrement. Aici vom organiza proba de azi. Sporturi pe plaja!
Bridgette: In sfarsit avem o sansa sa castigam! Eu si Geoff avem niste tehnici super de Surf!
Geoff(confesional): Asa m-am rusinat cand Bridgette a inceput sa vorbeasca despre tehnicile mele de Surf. E asa draguta.
Chris: Cine a zis ceva de Surf? Am zis sporturi pe plaja. Ca voleiul pe nisiiiiip!
Bridgette: Of...
Alejandro: SUPER!
Chris: Nu va entuziasmati asa de tare. Nu e volei normal! E Voleiul Dramei Totale!
Tyler: Ce?
Chris: Voi castigati puncte numai cand loviti membri ai echipei adverse! Trebuie sa loviti minim doi membri adversi pentru a primi punctele. Fiecare membru valoreaza un anumit numar de puncte!
Karter: Cat?
Chris: Toate la timpul lor! Daca loviti mingea de nisip in terenul advers echipa adversa pierde 1 punct , daca loviti mingea de nisip in teren propiu pierdeti 5 puncte si daca o loviti in fileu pierdeti 15 puncte. Asta inseamna cu puteti avea si puncte pe minus. Se considera ca ai lovit un adversar cu mingea numai cand adversarii o resping si voi sariti peste fileu , o loviti cu putere si loviti doi adversari din ricouseu! Acum cu ajutorul unui super aparat de tragere la sorti vom hotari care vor fii echipele care bat mingea! De la Boyselona vor fii: Karter , Alejandro , Izzy , Harold si Tyler!
Alejandro(confesional): F*****!
Chris: Si de la Ladyons: Courtney , Eva , Bridgette , Justin si Heather.
Alejandro(confesional): F*****!!!!
Chris: Boyselona , voi serviti! Meciul dureaza 5 minute.
Karter: Si punctele?
Chris: O da uitasem. Alejandro = 20 pt , Karter = 15 pt , Izzy = 15 pt , Tyler = 10 pt , Harold = 5 pt , Heather = 20 pt , Eva = 15 pt , Courtney = 15 pt , Justin = 10 pt , Bridgette = 5 pt. Boyselona , din nou , voi serviti!
Karter serveste si arunca in terenul celor de la Ladyons , Heather o prinde si paseaza lui Courtney care o arunca in sus , Eva sare , loveste mingea peste fileu si o atinge pe Izzy!
Eva: DAAA!
Chris: Un punct pentru Boyselona!
Eva: CE???? TU MARLANESTI JOCURILE!
Chris: Am spus ca trebuie sa lovesti doi adversari pentru a primi punctele! Daca nu , echipa adversa primeste un punct.
Izzy parca sa cam dereglat. Karter serveste din nou pana in terenul fetelor , Justin o prinde , paseaza lui Heather care paseaza Evei si ea o da in sus pentru Courtney care o loveste dar Alejandro respinge si paseaza lui Tyler , care paseaza lui Harold , mingea il loveste pe Harold si Harold cade jos , mingea e in aer , Izzy sare , o loveste si mingea lea lovit si pe Heather si pe Courtney!
Izzy: Booo BOOOOOM!
Chris: Boyselona aveti 36 pt pana in momentul de fata!
Eva: Arghhhhh! Ratatelor!!! Bridgette , punete scara la pamant! Heather arunca-le mingea in teren!
Heather seveste mingea pana in terenul advers Karter o respinge , Alejandro sare o loveste , Heather o prindre , mingea e iar in aer , Eva se urca pe Bridgette , sare , loveste mingea cu forta si fiecare membru al echipei Boyselona e lovit de minge de cel putin 13 ori.
Chris: Gata! Timpul a expirat! Nu stiu cate puncte acumulat Ladyons la ultima lovitura dar este clar ca au acumulat mai multe puncte ca Boyselona. Ladyons castiga!
Heather: Uhuu! Eliminati pe cineva fraierilor!
Chris: Proba inca nu sa terminat. Aici a fost doar pentru scor. Vor fii 3 probe azi. Cine castiga doua dintre ele , castiga proba si invincibilitatea. Urmatoarea provocare este...
Bridgette & Geoff: SURF?!
Chris: NU! Construirea castelelor de nisip!
Karter: Asta nu e sport olimpic. Nici macar sport!
Chris: In contract scrie ca sunteti nevoiti sa participati la sporturi mai putin sau mai mult olimpice sau conventionale! Echipele trebuie sa construieasca cate un castel de nisip. Bucatarul va da note!
Courtney: Heather adu in galeti apa , Cody si Sierra greblati nisipul , Geoff si Bridgette sapati santurile , Justin , Eva si Gwen adunati nisip pentru constructii , Owen si LeShawna scapati de grabi si scoici! Hai 1 , 2 , 3! 1 , 2 , 3! Nu vom pierde!
Heather: Si tu ce vei face?
Courtney: Fac planul castelului! Crde-ma stiu ce fac! Am castigat Panglica Arbastra pentru costruirea castelelor.
Dar in echipa celor de la Boyselona , toti aduna nisip intr-o mare movila de nisip.
Chris: Oare cine va construi cel mai maestuos castel? Oare cine va reusi o adevarata demonstratie pe nisip? Vedeti numai aici la Olipiada Dramei TOTALE!!!!
...
Courtney: Castelul e aproape gata! Mai trebuie niste retusuri!
Gwen: Nu stiu... Pare cam mic...
Courtney: Mic? E perfect!
Gwen: Pai uita-te la steagul acesta mare pe care n-i la dat Chris.
Courtney: Am eu un stegulet de la un pahar de inghetata. Il punem la castel. GATA!
Chris: Timpul a expirat. Abea astept sa va vad castelele! Prima data castelul echipei Boyselona.
Chris se indreapta spre castel si a ramas uimit ce au facut Boyselona in 4 ore!
Chris: Bucatarule ia uita-te!
Bucatarul: E mare dar cred ca e doar de fatada...
Karter: Katie , Sadie deschideti poarta!
Katie: Incercam de 10 minute!
Karter: CE?
Sadie: Nu se deschid!
Karter: Voi trageti de funia gresita. Katie ia funia lui Sadie si Sadie ia funia lui Katie ca sa se deschida!
Katie si Sadie: CE?
Karter se catara pe zid si ii ia funia lui Katie si i-o arunca lui Sadie , Sadie o lovita de funia se infasoara in funie si cade de pe zid si ramane suspendata deasupra nisiupului iar Katie ia funia lui Sadie dar din greseala se infasoara cu ea in jurul gatului , cade de pe zid si aproape ca sa spanzurat. Poarta se deschide.
Katie: Kaaargharghhhhter! Argharghjutooooooorgh!
Karter: Intrati!
Sadie: Karter?
Katie si Sadie: KARTEEEEEEEEEEER!
Interiorul castelului era la fel de bine facut si de atent ca si exteriorul. In sala tronului era un televizor.
Chris: Ce nota dai castelului Bucatarule?
Bucatarul: E frumusel dar televizor intr-un castel.
Duncan: Chiar si merge!
Bucatarul: E asa ireal cu televizorul. Strica imaginea! Va dau 5!
Chris: Acum sa vedem castelul echipei.... Ce e asta?
Courtney: Castelul nostru! E de 10 nu?
Bucatarul: Daca i-am dat echipei Boyselona la castel doar 5 voua va dau 0! Ati pierdut ratatelor!
Chris: Deci e egal! Vom face departajarea acuma! Cu proba de Surf! Toti membrii vor face Surf! Echipa cu cel mai mare punctaj castiga! Va puteti elimina de asemenea unul pe altul prin diferite siretlicuri. Daca un membru al unei echipe cade de pe placa pierde 25 de pt! Eu si bucatarul dam puncte pentru fiecare miscare grozava. Aveti 20 de minute sa ne impresionati! Incepeti!
Fiecare isi ia placa se Surf si incep sa faca miscari. Din cand in cand un rechin trece pe acolo si cade cineva de pe placa. Mai e si impinsa lumea de pe la spate. In ultimele 5 minute au mai rasam doar Duncan , Bridgette , Geoff si Karter.
Bridgette: Vom castiga!
Bridgette din neatentie de loveste de un rechin , placa i se sparge si cade pe placa lui Geoff.
Karter: Esti afara!
Chris: Ba nu! Ea poate participa cu Geoff pe placa lui. Surf la dublu!
Bridgette & Geoff: Chiar?! (si cei doi se saruta)
Duncan: Trebuie sa castigam!
Duncan sare de pe placa o ia in maini si sparge placa lui Geoff cu placa sa. Karter isi face griji pentru Duncan care e bine. In alea 5 minute Karter face niste scheme.
Chris: Timpul a expirat! Boyselona au acumulat 5000 de pt! Iar Ladyons 4999,9999999999999... In fine... Nu e 5000! Deci Boyselona castiga!
Boyselona: Uhu da Yeah Baby , Asa da!
Chris: Ladyons , trebuie sa trimiteti pe cineva acasa din nou!
Alianta Al-Dun-Kar stau la panda astpetand sa mearga lumea la votat. Il vad pe Justin!
Karter: Hei Justin Timbersky!
Justin: Timbersky?
Alejandro: Pai da! Numele tau e Justin. Ca Justin Timberlake. Dar facem ceva original. Deja exista un Timberland asa ca tu vei fii Timbersky.
Justin: Justin Timber...sky? Justin Timbersky! Un nume bun de scena.
Justin pleaca...
Karter: Deci care era planul Duncan?
Duncan: Planul meu? Nu e al lui Alejandro?
Alejandro: Eu credeam ca e al lui Karter.
Karter: Vin fetele. Facem cum am planuit.
Duncan: Ai dreptate Karter! Geoff si Bridgette de cand sunt impreuna se trag unul pe altul in jos!
Fetele se prefac ca nu au auzit si pleaca.
Duncan:Bun plan Karter!
Karter: Planul meu? Credeam ca e al lui Alejandro.
Alejandro: Credeam ca e al lui Duncan!
Justin(confesional): Justin Timbersky! Ce nume bun de scena! Hm am votat pe cineva? E o greseala. Ori cum nu conteaza pentru ca eu sunt Justin Timbersky!
Heather(confesional): Nu imi place sa recunosc dar Duncan a avut mare dreptate.
Eva(confesional): O votez pe Bridgette.
LeShawna(confesional): Il votez pe Geoff. Imi pare rau Bridge , dar baiatul ala te trage in jos!
Chris: Am aici sucurile care inseamna invincibilitate. Cine nu primeste suc e eliminat! Si va pasi pe podiumul ratatilor , va suferi cataplutarea rusinii si nu se va mai putea intoarce niciodata! Deci iata cine primesc sucurile!
Chris: LeShawna.
Chris: Heather.
Chris: Eva.
Chris: Justin.
Justin: Justin Timbersky pentru tine!
Chris: Cody!
Chris: Courtney.
Chris: Sierra!
Chris: Owen.
Chris: Gwen.
Bridgette si Geoff si-au dat seama ca au ramas ultimii si se sperie.
Chris: Ultima cutie de suc o primeste ...... Bridgette.
Bridgette: NU!!!!!
Geoff: Nu fii trista micuto! O sa imi fie dor de tine. Dar vom fii impreuna! Iti urez mult noroc sa castigi! (se saruta)
Geoff pleaca. Bridgette incepe sa planga.
Heather: Imi pare rau Bridgette.
LeShawna: Am facut asta pentru tine. Baiatul ala te tragea in jos!
Bridgette: EL! El va zis asta! Gata Karter , asta a fost picatura care a umplut paharul!
Chris: Asta a fost dragilor. Oare ce va Bridgette pentru razbunare? Oare Ladyons vor mai pierde mult? Aflati in urmatorul episod din Olipiada Dramei TOTALEEEEE!
Karter: Bine , cine a mers vreodata la sala?
Bridgette: Sa fii sigur ca alianta asta te va face praf!
Katie & Sadie: Karter e un monstru!

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Mar Noi 23, 2010 4:43 am

mda, acum imi furi si partea cu imaginile. GTFO, nu mai imi place fic-ul tau din cauza asta. >(

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de George la data de Mar Noi 23, 2010 8:09 am

Imi place , doar ca nu au fost sporturi olimpice , mare majoritate , dar totusi e bun. Abia astept sa vad ce planuri o sa aiba Bridgette

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO
George
Socotit
Socotit

Sus In jos

Mesaj Scris de Duncan la data de Mar Noi 23, 2010 9:25 am

KiMO a scris:mda, acum imi furi si partea cu imaginile. GTFO, nu mai imi place fic-ul tau din cauza asta. >(
nu puteam prezenta ficul daca nu puneam o poza , plus ca in multe ficuri se pun poze , daca tu ai fost primul care a pus poze nu inseamna ca nu trebuie sa puna si altii ca sa faca cititorul sa inteleaga. am facut asta doar sa se inteleaga ficul ca altfel...

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Mar Noi 23, 2010 9:47 am

totusi, m-ai copiat, deci nu mai sunt un fan al fic-ului tau. sa ramana altii.

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de Duncan la data de Mar Noi 23, 2010 10:19 am

KiMO a scris:totusi, m-ai copiat, deci nu mai sunt un fan al fic-ului tau. sa ramana altii.
nu poti sa spui ca la chestia asta te-am copiat atata timp cat in mai toate fan ficurile gasesti poze. inteleg chestia cu reclama ca era originala , si imi cer scuze , dar chestia cu pozele nu o inteleg. copiat ar insemna sa fii avut o idee originala (ca cea cu reclame) si imaginile in povestire nu sunt orginale... pe une forumuri este spus la sectiunea Fan Fiction ca pot adauga imagini

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Forta fie cu mine

Mesaj Scris de Duncan la data de Sam Noi 27, 2010 10:57 am

Chris: Data trecuta in Olimpiada Dramei Totale. Concurentii au intrat la apa. Dar nu inainte sa le lasam urme cu mingea si sa ii tinem la soare sa faca castele din nisip. Dupa aceasta infrangere surprinzatoare a celor de la Ladyons Geoff a fots gasit vinovat si trimis acasa spre furia lui Brigette. Oare ce gest disperat va face Bridgette din furie? Oare ce probe vom avea azi? Oare voi pune mult intrebari din acestea? Afalti numai aici la Olipiada Dramei TOTALEEEEEE!
...
Heather: Si ce ai de gand sa ii faci lui Karter? Singura? Fara o alianta?
Heather le strange in brate pe Courtney si Gwen si incepe sa zambeasca ciudat...
Gwen(confesional): Mda bine .... asta a fost patetic.Adica se putea un lucru mai evident.
Courtney(confesional): Au , alianta doare! Heather cred ca mi-a rupt gatul...
Bridgette: Nu stiu ce sa zic...
Heather: Iti zic eu: DA! ZI DA! Te vei razbuna cu varf si indesat pe acel Karter.
Bridgette: Hm , nu , am o idee mai buna!
Bridgette merge dupa Chris. Dupa ce il gaseste ii zice ceva.
Bridgette: Chris , sa iti zic ceva! Sa sti ca acest Karter este fiul celui care vrei sa ii cumperi ferma...
Chris: Crezi ca nu stiu? Imi cunosc foarte bine concurentii!
Bridgette: Atunci de ce nu l-ai dat afara din concurs?
Chris: Pe tipul asta scrie audienta! Il pastrez ori ce mi-ai zice!
Chris(confesional): Cred ca v-ati dat seama ca eu nu stiam acest aspect despre Karter. Dar nu le pot da o astfel de impresie concurentilor...
A DOUA ZI , DIMINEATA...
Chris(megafon): Toata lumea in a....
Tyler: Suntem deja aici!
Chris: Si? O da! Perfect.
Lindsay: O , uite , aparate de storcit struguri! Vreau si eu un vin buuun!
Chris: Doamne , nu! El este pentru prima voastra proba!
Lindsay: Prepararea vinului?
Chris: Trasul de greutati! Azi ne vom antrena in sala de sport!
Eva: Merg la sala foarte des! Proba asta e a mea.
Eva(confesional): Ratatele din echipa mea nu pot ridica o scobitoare... Ce sa zic de greutati de 10 kg?
Karter(confesional): Cred ca ia-ti observat pe Harold si Noah in spatele meu calculand. Ei calculeaza sansele echipei si imi fac un grafic. Acum mi-ar fii fost folositoare si Sierra.
Noah(confesional): De ce as face calcule din astea? Pe langa ca mie dor sa calculez Karter ma include pe mine si pe Harold in alianta.
Chris: Probabil va intrebati: "Ce , o proba asa usoara? Adica in comparatie cu torturile lui Chris...?" Ei bine , trebuie sa ridicati 50 de kg in timp ce Bucatarul va va pune intrebari de dificultate medie. Daca raspundeti gresit la 3 intrebati sunteti eliminat. Daca nu raspundeti la o intrebare in interval de 10 secunde sunteti eliminat. Daca va opriti din tras greutati , sunteti eliminat.
Bucatarul: Daca puneti intrebari sunteti eliminat!
Chris: Mda... Echipa care ramane la sfarsit cu mai multi concurenti dupa ce fiecare a fost intrebat atunci aceea castiga! Incepeti.
Karter: Bine , cine a mers vreodata la sala?
Nici un sunet nu se aude.
Karter: Oh , Doamne!
Cody: Doamne? Sunt frumoase? Arata bine?
Sierra: CODY!!!
Chris: Incetati! Puneti-va pe aparat si incepeti sa trageti.
Fetele se chinuie rau sa traga de greutati dar macar reusesc cat de cat. Nu putem spune asta despre Noah si Harold.
Bucatarul: Noah , Harold , sunteti eliminati! Acum incepem intrebarile! Eva: Care e numele lui Michael Jackson?
Eva: Michael Jackson...
Bucatarul: Perfect soldat! Trage in continuare! Alejandro , cate picioare are o capra normala?
Alejandro: Patru...
Bucatarul: Bravo soldat! Continua!
Heather: Intrebarile astea sunt floare la ureche!
Bucatarul: Heather , cat este radical din 16?
Heather: Ce intrebare e asta?
Bucatarul: Fara intrebari! Esti eliminata!
Deodata un gandacel mic se duce in locul unde sunt trase in sus si in jos halterele lui DJ si gandacul e strivit!
DJ: Nu! Am omorat un gandacel nevinovat! Stiam eu ca nu am scapat de blestem!
Karter se opreste din tras si spune: DJ , e un gandac! Daca as fii putut merge l-as fii strivit cu picioarele mele!
DJ: Dar am facut rau unui animal... Si nu vroiam! (plange)
Bucatarul: DJ! Karter! V-ati oprit din tras greutati! Sunteti eliminati! Lindsay! Cum te cheama?
Lindsay: Soarbe zeama!
Bucatarul: GRESIIIT! Eliminata! Courtney , ce faci acuma?
Courtney: Trag de greutati!
Bucatarul: Gresit! Nu se misca de loc! Esti eliminata! Tyler , unde te aflii acuma?
Tyler: Pe scaunul de la aparat.
Bucataru: Gresit! Te aflii in Canada! LeShawna! Unde se afla Franta?
LeShawna: Langa Germania....
Bucatarul: Gresit! E in vestul Europei! Duncan! Ce intrebare am pus mai devreme?
Duncan: "Unde se afla Franta?"
Bucatarul: Ai pus o intrebare! Esti eliminat!
Duncan: Ce?
Bucatarul: FARA INTREBARI! Katie...
Katie: Trebuia sa intrebi pe cineva din echipa adversa....
Bucatarul: Gresit! Raspunsul e papasmandru! Bridgette! Unde se afla pixul meu? Si daca sti mi-l dai , te rog?
Bridgette: E in mana ta...
Bucatarul: Nu fii obraznica cu mine! Eliminata pentru obraznicie!
Gwen: Ce e asta?
Bucataru: Fara intrebari! Esti eliminata! Izzy!
Izzy: Cine-i Izzy? Eu sunt Explozivo!
Bucatarul: Ai si intrebat ai si raspuns gresit! Raspunsul era E-Scope. Esti eliminata! Justin! Esti frumos?
Justin: DA!
Bucatarul: Gresit! Esti Sexy! Trent! Canti la chitara?
Trent: Da...
Bucatarul: Gresit! Tragi de haltere! Owen! Dupa "A" in alfabet vine "B"?
Owen: Nu stiu...
Bucatarul: Gresit! Raspunsul este DA! Sierra! il iubesti pe Cody?
Sierra: DA!!!!!
Bucatarul: Gresit! Il venerezi! Cody! Sierra te sperie?
Cody: DAAAAAAAAAA!
Bucatarul: Gresit! Te inspaimanta!
Sadie a ramas singura ne intrebata.
Bucatarul: Sadie! Esti ultima speranta a echipei?
Sadie: Da...
Bucatarul: Gresit! Pe langa ca e mai e si Alejandro , mai este si o proba pe puncte. Deci au mai ramas doar Alejandro si Eva. Perfect! V-as lua mereu in razboi alaturi de mine , soldati! De restul! Am fost dezamagit! Sunteti patetici!
Chris: Bineee! Deci cum a zis Bucatarul! E o proba pe puncte. Adica trebuie sa castigati de doua ori ca sa castigati! Si avand in vedere ca e egal. Vom face concurs de tragere a greutatilor! Cine trage greutatile de cele mai multe ori intr-un minut castiga! Oare cine va castiga? Cine va triumfa? Ce proba vom mai avea? Sunt un poet stralucit nu-i asa? Afalti in continuare la Olipiada Dramei Totale!
...
DUPA CELE 60 DE SECUNDE:
Chris: Aleajndro a tras greutatile de 55 de ori intr-un minut. O cifra incredibila. Dar Eva a tras greutatile de 201 ori! O cifra practic imposibila dar cine stie ce ii poate pielea Evei? Ladyons ati castigat!
Bridgette: Hei Karter! Cum te simnti invins?
Karter: Inca nu ai castigat!
Bridgette: Nu conteaza! Sa fii sigur ca alianta asta te va face praf!
Karter: Alainta?
Bridgette: Courtney , Heather si Gwen!
Karter: Cu cine te-ai inhaitat?
Bridgette: Gelosule!
Chris: Pregatiti-va pentru a doua proba! O proba grea si captivanta! Alergatul pe banda rulanta!
Lindsay: Asta e o targa? Cine s-a ranit?
Chris: E banda rulanta... Dar din lipsa de fonduri avem doar doua. Asa ca de la fiecare echipa participa doar un concurent! Cine rezista cel mai mult , castiga proba pentru echipa sa!
Alejandro: Va participa...
Tyler: TYLEEER!
Heather: Noi il nominalizam pe Justin.
Chris: Perfect! Tyler vs Justin!
Karter: Stai , poate...
Chris: Incepeti!
La inceput viteza este mica pe banda. E usoara proba. Dar accelereaza incetul cu incetul. Pana cand abea se mai pot mentine de banda! Tyler printr-o miscare inteligenta (Surprize , Surprize!) se prinde de manerul bandei si ramane in joc. Justin in schimb se dezechilibreaza , dar se prinde de maner , dar manerul se rupe si Justin e aruncat!
Chris: Boyselona a castigat! Deci iar ne trebuie o proba de baraj! Speram sa ajungem aici! Acest sport a scapat multa lume de celulita si de kilogramele in plus si mentine lumea in forma: Bicicleta medicinala!
Lindsay: Asta nu e bicicleta. E un Testoso-Girofoi!
Tyler: Testoso-Girofoi?
Lindsay: O pui de testoasa facut cu un tata Girafa.
Karter: Am si eu una acasa. Clar particip eu!
Alejandro(confesional): Nu sunt lasat sa fac ceva!
Eva(confesional): Karter e doar un vierme! S-a vazut asta la proba cu trasul greutatilor!
Chris: Cine are cea mai mare viteza la ora in 5 minute castiga!
Heather: Eva , tu participi!
Chris: Bine! Incepeti!
Eva si Karter alearga ca nebunii. Karter pare sa alerge mai bine!
Chris: Timpul se apropie de sfarsit si Karter are un avans considerabil!
Cand deodata... Katie si Sadie si apropie de bicicleta.
Sadie: Ce face butonul asta?
Katie: Apasa-l!
Karter: Stati , nu!
Karter este propulsat de pe bicicleta!
Chris: Boyselona pierd deoarece Karter nu a rezistat!
Katie & Sadie: Karter!!!!
Karter: Oh , mama e timpul pentru placinta? Hei ce e cu pasarelele astea colorate in jurul meu! Zburati! Zburati! Nu pot gandi! Faceti prea multa galagie? Le vedeti si voi?
Karter lesina.
Chris: Ori cum! Ladyons castiga! Si Boyselona trebuie sa elimine pe cineva pentru prima data!
MAI TARZIU LA CLINICA DIN ARENA:
Katie: Karter , ne pare rau!
Sadie: Chiar rau!
Karter: Nu e nimic!
Katie si Sadie il imbratiseaza pe Karter!
Karter: Daca votati cum va spun eu!
Katie si Sadie se bucura si il zgarie pe obraz pe Karter.
Karter: Argh!
Katie si Sadie: Scuze Kart!
Karter: Nu e nimic! (Karter incepe sa le impunga pe Katie si pe Sadie intr-una cu pixul) Fiindca ma razbun.
Katie: Termina! AU!
Sadie: AU! Nu e frumos! AU! Doare!
Katie & Sadie: Karter e un monstru! Vrea sa ne omoare cu pixul!
Karter smulge butonasul pixului cu dintii si arunca cu pixul dupa Katie si Sadie iar acesta explodeaza!
Karter(confesional): Nu scapa ele asa usor! Am un plan bun pentru a scapa de ele! Votez cu Katie!
Katie si Sadie bandajate si ranite(confesional): Karter ne-a facut asta cu pixul! El trebuie sa plece!
Alejandro(confesional): Votez cu Sadie!
Lindsay(confesional): Ce poza draguta!
Izzy(confesional): BOOOM! Explozivo castiga!
Karter: MMMMMM! Cu gust de Tutti Fruti!
Chris: Lindsay!
Chris: Izzy!
Chris: Duncan
Chris: Alejandro!
Chris: Tyler!
Chris: Noah!
Chris: Harold!
Chris: DJ!
Chris: Trent!
Chris: Katie si Sadie! Sunteti eliminate! Deoarece avem dubla eliminare , aveti acelasi numar de voturi! Dar desigur putem face o proba sa vedem cine ramane...
Toti in afara de Katie si Sadie: Sa plece amandoua!
Katie si Sadie sunt catapultate.
Karter: Bravo! Duncan , Alejandro , Tyler , Noah si Harold. Trei dintre noi au votat cu Katie. Trei cu Sadie. Acum echipa noastra e perfecta!
Chris: Asta e surprinzator. Se pare ca si Tyler se alatura lui Karter! Oare ce suprize ne mai gazduie Karter? Aflati numai la Olipiada Dramei Totaleeeee!

VA URMA...

Din urmatorul episod din Olimpiada Dramei Totale: Karate Kids
Harold: Fiti pregatiti pentru talentele mele ascunse.
DJ: Dar nu pot face asta!
Karter: Ce ziceai Alejandro? ZICEAI CA UN COLIER CU CAP DE BIZON DE SCAPA DE BLESTEME!!!???
LeShawna: Daca tot suntem la proba de arte martiale ia de aici fata!
Heather: Oh , nu , nu ai facut asta!

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Sam Noi 27, 2010 11:21 am

Duncan a scris:
KiMO a scris:totusi, m-ai copiat, deci nu mai sunt un fan al fic-ului tau. sa ramana altii.
nu poti sa spui ca la chestia asta te-am copiat atata timp cat in mai toate fan ficurile gasesti poze. inteleg chestia cu reclama ca era originala , si imi cer scuze , dar chestia cu pozele nu o inteleg. copiat ar insemna sa fii avut o idee originala (ca cea cu reclame) si imaginile in povestire nu sunt orginale... pe une forumuri este spus la sectiunea Fan Fiction ca pot adauga imagini

nu ti-am impus eu sa pui imagini, in opinia mea faci ce doresti, dar atata timp cat la primele episoade nu adaugi imagini si dupa ce mi-am lansat eu TDR ai inceput sa le pui, macar ai bunul-simt sa recunosti. atata iti cer, restul tine de cei 7 de acasa.

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de Duncan la data de Sam Noi 27, 2010 11:25 am

KiMO a scris:
Duncan a scris:

nu ti-am impus eu sa pui imagini, in opinia mea faci ce doresti, dar atata timp cat la primele episoade nu adaugi imagini si dupa ce mi-am lansat eu TDR ai inceput sa le pui, macar ai bunul-simt sa recunosti. atata iti cer, restul tine de cei 7 de acasa.

bine am luat ideea de la tine dar ca sa se inteleaga episodul nu e ca si cum ti-as fii copiat o idee originala , intelege-ma ca daca nu puneam imngini putea sa nu se inteleaga ce sa zis...

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Sam Noi 27, 2010 11:27 am

sish, am inteles.

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de Duncan la data de Sam Noi 27, 2010 11:31 am

Bine , deci are cineva ceva de zis despre episod?

Duncan
Puternic
Puternic

Sus In jos

Mesaj Scris de KiMO la data de Sam Noi 27, 2010 11:35 am

nope.

useless people
curious schools

mimicking fools

creatures lie in here
i am sorry it's this way

KiMO
Zeu
Zeu

Sus In jos

Mesaj Scris de George la data de Dum Noi 28, 2010 1:02 am

Eva sa castige proba pentru echipa sa?! Nu ma asteptam!
Si nici Katie si Sadie sa fie eliminate! Grozav , abia astept urmatorul episod...

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO

ECHO
George
Socotit
Socotit